WELCOME TO

MAKKAH CLOCK ROYAL TOWER, A FAIRMONT HOTEL

Nje fener per vizitoret ne zemer te qytetit te shenjte.

 

Ndodhet ngjitur me Masjid Al Haram, Makkah Clock Royal Tower. Hoteli Fairmont krenohet me vendin kryesor I vendosur si hoteli me I afert me Qaben dhe me I miri per Umre dhe Haxh. Duke qendruar si nje nga ndertesat me te larta ne bote me 76 kate banimi, Makkah Clock Royal Tower, pika qendrore e kompleksit Abraj Al Bait eshte simboli I mikepritjes ne qytetin e shenjte.

 

Pervec komoditetit dhe elegances se 1650 dhomave,suitave dhe residencave te mysafireve, hoteli me 5 yje ka 56 ashensore qe lejojne qasje te lehte per tek  Haremi. 

 

Makkah Clock Royal Tower, hoteli Fairmont ofron mikepritjen e pakrahasueshme per pervojen tuaj jetesore .Ne Fairmont Gold musafiret kane privilegjin te zgjedhin dhomat e tyre te cilat shfaqin pamje mahnitese te Qabes dhe qytetit te Mekes. 

Perjeto nje eksperience te qete ne residencen e hotelit me sherbime luksoze tek Fairmont Residences.I vendosur brenda Makkah Clock Royal Tower, residencat e hotelit Fairmont ofrojne komoditet dhe luks te shoqeruara me pamjen madheshtore te Qabes dhe te qytetit te shenjte.Residencat e gjera jane shtepi e persosur per vizitoret dhe familjet qe deshirojne te gezojne qetesine e qytetit te shenjte nga dhomat e tyre.

 

Tek klubi shendetesor state-of-the-art, do te gezoni te gjitha lehtesite e klasit boterore me sherbimin e njohur dhe vemendje ndaj detajeve. Lere stresin e perditshem te largohet nga ti ne xhakuzet e mrekullueshme,saunat dhe dhomat me avull.

Dhomat e Fairmontit janë të dekoruara me tekstile të pasura. Dhomat ofrojnë pamje direkte të Haremit, televizor, banjë , qendër freskuese dhe qasje në Internet me shpejtësi të lartë. Banjo Hendikep është në dispozicion sipas kërkesës.