WELCOME TO

HILTON MAKKAH CONVENTION HOTEL

Hilton Makkah Convention Hotel është  hotel me 5 yje. Hoteli në Mekë tërheq vizitorë me arkitekturën e saj të re.

Hoteli ka dhoma të bukura qe përfshijne suite familjare, suite luksoze dhe dhoma mbretërore që vijnë me një minibar, internet me shpejtësi të lartë, televizion kabllor, makina per kafe / çaj dhe një zonë ngrënie. Disa dhoma kanë pamje nga qyteti. Çdo dhomë përmban një banjo mermeri me vaskë, pajisjet per banjo dhe një tharëse flokësh.

Një ditë në Hilton Hotel Makkah Convention fillon me një mëngjesi të përzemërt. Restoranti 24-orësh ofron ushqime të lehta.

Hilton Hotel Makkah Convention është vendosur 100 km nga aeroporti ndërkombëtar King Abdulaziz.

Makinat me qera janë në dispozicion në Hilton Hotel Makkah Convention.

Hoteli ofron një palestër për të mbajtur formën.

Flini mirë në një dhomë mysafirësh me një queen bed ose dy shtretër të ndarë , dhe shijoni WiFi  free, një HDTV 49 inç dhe dritare të mëdha me pamje madhështore të Haramit. Banjo mermeri ofron një tharëse flokësh, produkte telefonike dhe luksoze.