WELCOME TO

SWISSOTEL MAKKAH

Swissotel Makkah nuk është vetëm Swissotel i parë që do të hapet në Arabinë Saudite, por është gjithashtu i pari që fillon në të gjithë Lindjen e Mesme. Si pjesë e kompleksit prestigjoz Abraj Al Bait, luksoteli Swissotel Makkah është një hotel bashkëkohor me pesë yje i vendosur në afërsi të Qabesë, me pamje nga Qabeja, si dhe të gjithë Haremin. Swissotel Makkah ofron 1,487 dhoma elegante dhe suita me dizajn modern bashkëkohor që plotëson vlerat e pasura dhe mikpritëse të kulturës arabe. Hoteli përfshin dy restorante, një sallë takimi dhe një qendër biznesi. Me hyrje private që e bëjnë më të lehtë për musafirët që të arrijnë në Masjid Al Haram, Swissotel është gjithashtu e vetmja prone në Abraj Al Bait me një hyrje direkte përmes Ajyad Street.

Mekka ka qenë  qendër e udhëtimit global për shekuj me radhë. Ne i kushtojmë respekt kësaj tradite të gjallë në Swissotel Makkah. Një ecje e shkurtër nga Haremi dhe Qabeja për tek hoteli ynë. Ne jemi në zemër të këtij qyteti të lashtë. Dhomat tona të freskëta dhe bashkëkohore per te ftuarit I plotesojne të gjitha nevojat tuaja. Me pamje në vendet kryesore dhe Qytetin e Shenjtë, bëni vizitën tuaj në Mekë edhe më të veçantë në apartamentin  Alpine. Gjeni teknologjinë e fundit, TV të sheshtë dhe banjo. Me sexhade të furnizuar në të gjitha dhomat, dhe dhoma te dizajnuara per rehatine tuaj, tavolinat e bollshme dhe WiFi me shpejtësi të lartë, të gjitha kërkesat tuaja do të plotësohen me saktësi të thjeshtë zvicerane.

Një sallë pritjeje të veçantë, një dhomë gjumi te rehatshëm dhe një banjo me hapesire te mjaftueshme . Kur zgjidhni një suitë në Swissotel Makkah, ju zgjidhni një eksperiencë të paharrueshme. Në afërsi të Qytetit të Shenjtë, Swissotel Makkah ju ofron akomodimin ideal për udhëtimin tuaj. Mysafirët e suitave tona ekskluzive mund të shijojnë pamje mahnitese për këtë qytet të lashtë. Dhomat tuaja janë të mobiluara për të kombinuar sofistikimin saudit me shijen tonë alpine. Apartamentet tona përfshijnë divan të veshur me shije, hapësira të hapura pune dhe shtretër te rehatshem.